fıstık ezmesi

Fıstık Ezmesi Kalori Değeri 100 Gram’da

Merhabalar,

Fıstık ezmesi kalori miktarı için bir çok şey söylense de biz bu yazımızda sizin için en doğru bilgileri derlemeye çalıştık. Bilindiği üzere fıstık ezmesi bir çok insanın hem diyet döneminde hemde bulk döneminde tercih ettiği bir besindir.

Kalori bakımından her ne kadar yüksek bir konumda da olsa, fıstık ezmesi miktarınca tüketildiği takdirde sağlıklı bir yağ ve protein kaynağıdır. İçerisinde bulunan yüksek proteinin yanı sıra A vitamini, C vitamini, kalsiyum ve potasyum içermektedir.

Fıstık ezmesi genel olarak fırınlanarak hazırlandığı için eğer fazla pişirilirse içerisinde ki yağ trans yağ’a dönüşebilir. O yüzden çiğ tüketmekte fayda vardır. Şimdi birlikte fıstık ezmesinin besin değerlerine bakalım.

Fıstık Ezmesi Besin Değeri

fıstık ezmesi
fıstık ezmesi kalori
İçerik100 Gramda
Karbonhidrat21 gram
Protein24 gram
Yağ50 gram
Kalori590 kcal

Fıstık Ezmesi Kalori Miktarı

Evet yukarı da ki tablodan da anlaşılacağı üzere, fıstık ezmesi kalori miktarı 590 kcal.(100 gram). Fazla tüketilmesi taktirde elbette vücut fazla kaloriyi yağ olarak depolacaktır. Bizim tavsiye ettiğimiz tüketim miktarı günlük 1 tatlı kaşığıdır.

Fıstık Ezmesi Genel Değerlendirme

Fıstık ezmesi için genel bir değerlendirme yapacak olursak, içerisinde bulunan 21 gram karbonhidrat, 24 gram protein, 50 gram yağ ve toplam 590 kalori içermektedir.

Evet bu yazımızda fıstık ezmesinin besin değerlerine ve kalori miktarılarına değindik. Eğer bu makale hoşunuza gittiyse fıstık ezmesi markaları isimli yazımızı okuyabilirsiniz.Ayrıca fıstık ezmesi almayı düşünüyorsanız buradan bakabilirsiniz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın