Burçak Yer Fıstık Ezmeli Bisküvi Besin Değerleri - Osmaniye Yer Fıstığı Ezmesi
eti burçak yer fıstık ezmeli bisküvi

Burçak Yer Fıstık Ezmeli Bisküvi Besin Değerleri

Merhaba,

Bugün yazımızda Burçak Yer Fıstık Ezmeli Kremalı Bisküvinin besin değerlerine ve kalori miktarına bakacağız.

Eti markasının çıkarmış olduğu, yer fıstık ezmeli kremalı burçak bisküvi yüksek protein içerdiği için bu sıralar sporcular ve diyet severler için bir merak konusu olmuş durumda.

Fıstık ezmesinin krema haline getirilmiş olması bilemiyoruz ne kadar sağlıklı, gelin şimdi hep beraber 1 paket için besin değerlerini inceleyim.

Kalori872 kalori
Karbonhidrat89.6 g
Yağ43.4 g
Lif6.13 g
Protein27.65 g

Değerler 175 gram yani 1 paket üzerindendir.

Kaynak : https://www.diyetkolik.com/kac-kalori/burcak-yer-fistik-ezmeli-kremali-biskuvi/

Evet yukarı da görüldüğü üzere, Burçak Yer Fıstık Ezmeli Kremalı Bisküvi bir pakette 872 kalori, yaklaşık 90 gram karbonhidrat ve yaklaşık 28 gram protein içermektedir.

Burçak Yer Fıstık Ezmeli Genel Değerlendirme

Vücut geliştirme için pratik bir bisküvi gibi görünüyor lakin 100 gramda 43 gram yağ barındıran bir besin olması çok iyi değil. Bizim tavsiyemiz ara öğünlerde 1-2 tane tüketebilirsiniz.

Kalori Değerledirmesi

175 gramda 872 kalori barındırması gerçekten yüksek bir rakam. Bunun en büyük sebebi ise içerisinde yüksek yağ ve karbonhidrat bulundurması.

Protein Değerlendirmesi

Bir pakette yaklaşık 28 gram protein var ama 872 kalori var. Eğer definasyon dönemindeyseniz, çok mantıklı görünmüyor. Bunun yerine whey protein tüketmek daha mantıklı olabilir. Yada fıstık ezmesi tüketebilirsiniz.

Karbonhidrat Değerlendirmesi

Eğer bulk dönemindeyseniz ve sert antrenmanlar yapıyorsanız, antrenman öncesi 2-3 dilim almanız sizde güzel bir güç sağlayacaktır. Çünkü içerisinde bulunan karbonhidrat gerçekten yüksek bir rakam.

Bir cevap yazın